Baza wiedzy

Wirtualna rzeczywistość  pozwala na całkowite zanurzenie w przedstawionym świecie. Obraz ma 360 stopni, to znaczy, że jest widoczny z każdej strony, jak świat rzeczywisty, co pozwala na przedstawienie sytuacji, których normalnie możemy nie doświadczyć np. pożar, zagrożenie życia itp. i doświadczyć ich w całkowicie bezpieczny sposób, przez co przygotować się na tego typu zdarzenia w rzeczywistości.

Do używania naszych aplikacji polecamy samodzielne gogle Oculus Go, które kosztują około 1000zł.

Kilka powodów dlaczego zdecydowaliśmy się na ten rodzaj gogli:
1. Mobilność i szybkość uruchomienia – gdziekolwiek prowadzisz szkolenie – możesz zabrać gogle ze sobą. NIE POTRZEBUJESZ komputera, czujników, wiele miejsca itp.

2. Możliwość prowadzenia szkoleń dla dużej ilość osób jednocześnie. W naszych projektach szkoleniowych wykorzystywaliśmy 20 i więcej gogli jednocześnie – sprawdza się idealnie. Każdą salkę szkoleniową możesz zamienić szybko w salę VR!

3. Łatwość wytłumaczenia obsługi dla osób które pierwszy raz stykają się z tego typu technologią. Widzieliśmy osoby w przedziale 15 – 65 lat, które szkolą się na naszych aplikacjach BHP VR i w każdej grupie wiekowej było super! 

4. Cena gogli jest dość niska w porównaniu do innych gogli, co daje możliwość zakupu większej ilości. A wykorzystując narzędzia finansowe np. leasing gogli, nic nie ryzykujemy kupując większą ilość.

5. Pomimo braku możliwości chodzenia, Oculus Go daje bardzo mocne wrażenia zagłębienia się w wirtualny świat, przy wystarczającej jakości (jakość obrazu zawsze mogłaby być lepsza ale w tej cenie za gogle jest naprawdę wysoka).

6. Z technicznych aspektów: szybka instalacja, wbudowane słuchawki, obsługa gogli bez komputera, ok 5h ciągłej pracy, szybkie ładowanie gogli przez port USB daje bardzo łatwy dostęp do tej technologii

Proces jest bardzo prosty:

  1. Kupujemy gogle Oculus GO ( 32GB lub 64GB) np. na stronie morele.net i wykonujemy pierwsze uruchomienie gogli
  2. Zakładamy konto na naszej platformie BHP VR ( zakładka Platforma VR)
  3. Wykupujemy ilość odtworzeń aplikacji
  4. Ściągamy aplikacje BHP VR na swoje gogle Oculus Go
  5. Logujemy się do aplikacji danym, które podaliśmy przy założeniu konta na naszej platformie
  6. Zaczynamy prowadzić szkolenia!

Proces od punktu 4 – 6 wykonujemy dla każdych kolejnych gogli, które kupujemy. Nie ma znaczenia ile gogli VR będą Państwo posiadali.

Licencje na aplikacje VR są wycenione w zależności od ilości wyświetleń aplikacji.  Mając wykupione wyświetlenie, możemy korzystać ze wszystkich aplikacji dostępnych na naszej platformie VR.

Dodatkowe koszty mogą pojawić się w przypadku personalizacji aplikacji Ewakuacji VR pod dany budynek Klienta. Jest to koszt jednorazowy.

Przykładowo wykupujemy 100 wyświetleń. Prowadzimy:

  • szkolenie nr 1: 10 osób szkolenie z pierwszej pomocy – zostaje nam 90 wyświetleń
  • szkolenie nr 2: 5 osób szkolenie z ewakuacji VR – zostaje nam 85 wyświetleń itd.

Naszą misją jest zwiększanie bezpieczeństwa społeczeństwa a technologia VR ma potwierdzoną naukowo skuteczność w obszarze szkoleń, dlatego chcemy wykorzystać ten potencjał, pomagając naszym Klientom w zwiększaniu bezpieczeństwa swoich pracowników.

Naszym partnerem merytorycznym, a zarazem współwłaścicielem jest Artur Kamiński, strażak, specjalista ds. bezpieczeństwa i doświadczony trener, właściciel firmy BHP Życie, kładący nacisk na szkolenia praktyczne. Artur koordynuje zespół specjalistów w których skład wchodzą m.in. specjaliści z CIOP, UDT, PWSZ w Nysie, ratowników i wiele innych osób. Przy każdej aplikacji zazwyczaj jest ok.  6 – 9 specjalistów merytorycznych.

Naszym partnerem technologicznym, a zarazem współwłaścicielem jest Adam Stachowski, pasjonat nowych technologii, właściciel  studia wirtualnej rzeczywistości VR Premium.

Tak. Kupując od nas wyświetlenia na aplikację VR, Klient otrzymuje darmowe aktualizacje funkcjonalności ale również nowe wersje językowe  i inne. Stawiamy na mocny kontakt z odbiorcami, dlatego wsłuchujemy się w sugestie i na bieżąco ulepszamy nasze aplikacje.

W realizacji są innowacyjne szkolenia VR z ewakuacji budynku z możliwością dostosowania pod obiekt klienta. Planujemy także pierwszą pomoc, bezpieczeństwo na wysokości oraz ergonomię pracy przy biurku.

Nie, jest za to świetnym urozmaiceniem i mocnym narzędziem, który angażuje, wywołuje emocje oraz znacznie wspiera proces przyswajania wiedzy. Nasze aplikacje są stosowane jako narzędzia szkoleniowe w cyklu Kolba jak wstęp do szkolenia. Inne podejście to w pierwszej kolejności przedstawienie wiedzy teoretycznie a następnie sprawdzenie wyników w aplikacji VR na zakończenie szkolenia.

Istnieje wiele opracowań na temat skuteczności nauki w VR. W jednym z nich wykazano, że szkolenia za pomocą VR niosą za sobą aż 75% zapamiętywalności informacji. Dla porównania: czytanie daje średni wynik 10%.

Oprócz policzalnych korzyści w postaci poprawy bezpieczeństwa i większego zaangażowania pracowników wprowadzenie VR to przede wszystkim prestiż znalezienia się w gronie liderów innowacji. Dodatkowo VR mogą wykorzystać inne działy firmy, takie jak HR (employer branding) czy marketing.

Szkolenie testowały setki osób w różnym wieku i o zróżnicowanych profilach zawodowych. Każdy uczestnik ściągał gogle pełen pozytywnych emocji. Więcej można zobaczyć tutaj:

Tak, możemy stworzyć aplikację VR, która uwzględnia specyfikę zagrożeń w danym miejscu pracy oraz zawiera filmy 360 z przestrzeni firmy. Zapraszamy do kontaktu!

Cały czas rozmawiamy z Klientami oraz użytkownikami aplikacji i zbieramy pomysły na nowe aplikacje. Mamy w planach różne specjalistyczne aplikacje dedykowane odpowiednim obszarom, m.in. produkcji, budownictwa, administracji i inne.

Oczywiście, zachęcamy do kontaktu w celu umówienia spotkania. Zawsze zabieramy ze sobą gogle VR i aplikacje do przetestowania.

Organizujemy cykliczne spotkania w formie śniadań podczas których można przyjść, zobaczyć aplikację, poznać innych specjalistów i poczęstować się pysznym śniadaniem. Terminy śniadań są w kalendarzu.

Jest bardzo łatwe, bo wszelkie interakcje wykonuje się intuicyjnie. Oprócz tego na początku aplikacji przewidzieliśmy krótki etap zapoznawczy, który wprowadza w wirtualny świat. Nasze aplikacje były użytkowane przez osoby od 15 do 70 roku życia i każdej osobie przyniosły odrobinę frajdy oraz zwiększyły wiedzę na temat bezpieczeństwa!

Tak! Wirtualna rzeczywistość ekscytuje każdego, niezależnie od wieku czy zainteresowań. Na naszej aplikacji VR szkolili się zarówno młode osoby w szkołach,  początkujący pracownicy jak i  doświadczona kadra, od specjalistów, operatorów po managerów i wyższą kadrę zarządzającą.

Tak, dla szkół, jednostek straży pożarnej, fundacji  i innych organizacji, które prowadzą bezpłatną edukację w zakresie bezpieczeństwa, mamy licencje edukacyjną. Prosimy o kontakt w celu uzyskania większej ilości informacji.